oddział wielozawodowy
Kwalifikacja uzyskiwana w wyniku kształcenia:
K.1 Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych BUD.11
Egzamin zawodowy uczniowie zdają po ukończeniu trzeciej klasy w Cechu Rzemiosł.
Nauka trwa 3 lata. W szkole odbywają się zajęcia teoretyczne z przedmiotów ogólnokształcących natomiast z przedmiotów teoretycznych zawodowych na miesięcznych kursach dokształcających. Praktyczna nauka zawodu realizowana jest u pracodawcy w mniejszych lub większych firmach budowlanych. Językiem obcym jest język angielski. Wymagane są badania lekarza medycyny pracy.
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
montowania systemów suchej zabudowy;
wykonywania robót malarskich;
wykonywania robót tapeciarskich;
wykonywania robót posadzkarskich;
wykonywania robót okładzinowych.
W zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie można wyróżnić grupy stanowisk związanych z: wykonywaniem wykończeniowych robót murarskich, wykonywaniem tynków, wykonywaniem okładzin ściennych, wykonywaniem podłóg, malowaniem, remontami i konserwacją pomieszczeń. Montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie winna charakteryzować odpowiedzialność i zdyscyplinowanie, a także dokładność przy wykonywaniu zadania, co jest podstawą jakości i trwałości wykonanej pracy. Powinno go cechować wyczucie proporcji, piękna i estetyki, co ma wpływ na efekt końcowy jego pracy. Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie może być zatrudniony w firmach budowlanych oraz remontowych wykonujących roboty wykończeniowe lub własnej firmie wykonującej roboty wykończeniowe.